Personalizuota medicina

Personalizuotos – asmeniniams paciento poreikiams pritaikytos – medicinos istorija siekia asmeninio karaliaus gydytojo laikus. Vėliau ji evoliucionavo į  tam tikrų paciento savybių analizę, prieš skiriant gydymą (lytį, amžių, gyvybiškai svarbių organų būklę).

Šiandien personalizuota medicina – tai molekuliniais tyrimais paremta medicina, apie kurios galimybes ir naujausias perspektyvas būtina žinoti kiekvienam klinicistui ir pacientui.

Asmens genotipo o kartu ir  fenotipo tyrimai nustato tam tikrus genų pokyčius, kurie padeda tiksliau išsiaiškinti diagnozę, prognozuoti ligos eigą ir numatyti gydymo vienais ar kitais vaistais efektyvumą. Tyrimų rezultatai leidžia specifiškai gydyti ligą, parinkti individualizuotą gydymo algoritmą ir išvengti šalutinio poveikio bei padidinti gydymo efektyvumą.

Šiandien personalizuota medicina jau turi daugybę sprendimų objektyvizuojant įvairias skirtingas ligas ir jas gydant personalizuotai – parenkant efektyviausią konkrečiam pacientui gydymą, remiantis asmens farmakogenetiniais tyrimais.

Personalizuota medicina ne tik leidžia skirti efektyviausią gydymą, bet ir sumažina gydymo kaštus, tenkančius visuomenei, pagerina gydymo išeitis ir leidžia prasmingai užsiimti profilaktika – žinodami objektyvias silpnąsias organizmo vietas, galime jį kryptingai, subalansuotai stiprinti.